LOCAL NEWS

LATVIJAS BMX FREESTYLE SPORTISTI IZCĪNĪJUŠI VIETU JAUNATNES OLIMPISKAJĀS SPĒLĒS

10/04/2018 — 0

main

LOCAL NEWS

LATVIJAS BMX FREESTYLE SPORTISTI IZCĪNĪJUŠI VIETU JAUNATNES OLIMPISKAJĀS SPĒLĒS

10/04/2018 — 0

Aizvadītā gada oktobrī publiski informējām par iespēju jauniešiem vecumā no 15-18 gadiem piedalīties starptautiskās kvalifikācijas sacensībās, kuru ietvaros tiks noskaidrotas valstis, kuru labākie sportisti konkrētajā vecuma grupā varēs startēt Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs. Mums ir liels prieks, ka pašmāju aktīvisti no RAVE TEAM kluba ir sasnieguši šāda līmeņa panākumus gan sev individuāli, gan arī Latvijas BMX frīstaila kopienai starptautiskā līmenī.

Ceļazīmi uz Jaunatnes Olimpiskajām spēlēm izcīnīja Patriks Vīksna un Valters Klēpis.

Sakarā ar šo notikumu nolēmām pārspriest patīkamos jaunumus un citas jomas aktualitātes ar kluba treneri/menedžeri Robertu Klēpi.

Sveiks, Robi! Vai uzzinot par aizvadītā gada izskaņā Čendu notiekošajām sacensībām un to saistību ar YOG, lēmums braukt un piedalīties nāca viegli? Tās tomēr ir lielas izmaksas un noteikti bija jāizsver vairāki faktori par un pret šādam lēmumam. Vai bija kas tāds, kas lika šaubīties par lidošanu uz Ķīnu un dalību šajos sačos?

Čendu apmeklējums bija mūsu plānos saistībā ar FISE World Series posmu, taču tieši lielo izmaksu dēļ mēs par to ilgi domājām. Bet, protams, tiklīdz uzzinājām par to, ka nedēļu pēc FISE posma tur notiks čempionāts ar iespēju kvalificēties uz Jaunatnes Olimpiskajām Spēlēm, ilgi nedomājām un sapratām, ka ir jābrauc, lai ko tas arī prasītu. Izvērtējot rezultātus, zinājām, ka “nešaujam uz dullo”, bet darām to, jo puiši ir spējīgi un iespēja noteikti pastāv. Tas deva ļoti lielu motivāciju un teju nedēļas laikā viss tika atrisināts – gājām, meklējām, runājām un saņēmām. Mums palīdzēja Liepājas pilsētas Sporta pārvaldes un Liepājas Bērnu un Jaunatnes centrs, par ko esam ļoti pateicīgi. Protams, liels paldies jāsaka arī puišu vecākiem, kuri arī darīja visu, kas viņu spēkos, lai šis brauciens notiktu.

Kādi bija pirmie iespaidi ierodoties pasākuma norises vietā? Kādi sportisti bija ieradušies pārstāvēt citas pasaules valstis?

Nekas neierasts, ja neskaita to, ka Ķīna ir nedaudz īpatnējāka kā citas valstis, kurās esam bijuši uz pasaules mēroga sacensībām (valodas barjera, laika josla, ēdiens, gaisa piesārņojums, armijas klātbūtne pasākumā, utml.). Ieraugot sacensību parku, zinājām, ka viss būs kārtībā, jo konstrukcijas bija līdzīgas, kā visos iepriekš apmeklētajos FISE World Series posmos, tāpēc parka leņķi mums jau bija pazīstami.
Priecājamies, ka apmeklējām abus pasākumus, jo FISE Chengdu mums bija labs treniņš pirms galvenā Čendu mērķa – 2017 UCI Urban Cycling World Championships, nedēļas laikā paguvām arī labāk aklimatizēties.
Pirmajā mirklī, protams, bija neliels šoks, jo daudzi spēcīgi braucēji bija iepriekš nesatikti, kā arī daudzi pasaules meistari izrādījās arī ir mūsu vecuma grupā. Bet pieredze rāda, ka galvenais ir noturēt iekšēju mieru un pārliecību, jo, lai kādas būtu citu spējas, mēs neesam slikti sagatavoti. Galvenais ir darīt visu, ko varam un mākam un pats galvenais – stabilitāte brauciena laikā.

Kā Patriks un Valters jutās pirms sacensībām un sacensību dienā? Vai bija nepieciešams kāda papildus psiholoģiskā sagatavošana no Tavas kā trenera puses?

Protams, uztraukums bija, taču veselīgā daudzumā. Šādos pasākumos neiztikt bez trenera psiholoģiskā atbalsta un darba ar sportistu. Rezultāts arī pierāda, ka visi psiholoģiskie šķēršļi tika novērsti, jo abi puiši nobrauca braucienus stabili.

Pastāsti lūdzu par jūsu formastērpiem. Kurš ir atbildīgs par dizainu?

Sarkanbaltsarkanās RAVE TEAM ķiveres mums jau bija visu sezonu, tās mums palīdzēja izgatavot Liepājas uzņēmums “Aquaprint.lv”. Par RAVE TEAM krekliem parūpējāmies paš i ar Liepājas uzņēmuma “RA.lv” atbalstu.Vējjakas ar latviskajām zīmēm un uzrakstiem izlēmām pasūtīt tieši pirms brauciena uz Ķīnu, tās izgatavoja “MINTPRINT”, kas atbild gan par dizainu, gan par to tapšanu.

Kāds bija sacensību formāts? Vai skeitparks bija līmenī?

Sacensību formāts bija tieši tāds pats, kā FISE World Series Pasaules Kausa posmos, divi braucieni katram braucējam, katra brauciena ilgums 1 minūte. Vēlviena atšķirība, ka nebija sadalījums līmeņu grupās. Sacensības norisinājās tikai elite grupas ietvaros. Skeitparks, protams, bija līmenī.

Kā pats vērtē Patrika un Valtera sniegumu sacensībās?

Puiši izdarīja visu, ko varēja, visu cieņu par psiholoģisko izturību un patriotisko garu. Abi šeit uzrādīja savu gada labāko rezultātu.

Kādi ir šī brīža uzstādījumi RAVE TEAM kluba 2018. gada sezonai?

Turpināt iesākto un virzīties vēl tālāk, pretī sporta attīstībai un panākumiem. Centīsimies apmeklēt pēc iespējas vairāk Pasaules Kausa posmus. Šogad vēlamies iekļūt starp pasaules pirmajiem 16 vietu ieguvējiem kopvērtējumā. Domājot soli uz priekšu, mēs jau šobrīd ieguldām darbu tajā, lai varētu gūt iespēju piedalīties arī lielajās Olimpiskajās Spēlēs.

Cik braucēji šobrīd aktīvi trenējas jūsu klubā un kāds ir aptuvenais vecuma diapazons?

30 braucēji vecumā no 4 – 22 gadiem.

Cik bieži un kur notiek jūsu treniņi?

Treniņi notiek iekštelpu skeitparkā 4 reizes nedēļā, 2 dienas mazākajiem braucējiem un iesācējiem un divas reizes braucējiem ar iepriekšēju sagatavotību. Papildus tam, puišiem ir iespēja uz brīvo apmeklējumu, līdz ar to, viņi skeitparkā vairāk vai mazāk trenējas katru dienu. Perspektīvākajiem braucējiem ir sastādīta treniņu programma, kurā iekļauti fiziskie treniņi, specifiskie treniņi un lokanības treniņi, līdz ar to, šie jaunieši trenējas sešas dienas nedēļā.

Vai Liepājā ir paredzēta sporta infrastruktūras attīstība, kas sevī ietvertu ko aktuālu BMX frīstaila entuziastiem?

Jau šobrīd ir pieejama ļoti laba treniņu bāze iekštelpu skeitparkā, tā nemitīgi tiek atjaunota un papildināta. Arī āra skeitparks tiek apsekots un uzturēts. Papildus tam ir iesniegts arī projekts par pilsētas infrastruktūras papildinājumiem, taču par to šobrīd nevaram konkrēti neko pateikt, jo tas vēl tiek izskatīts.

Seko RAVE TEAM viņu Instagram: @ravebmx

Noteikti seko šiem malačiem:

Patriks Vīksna – @patriksviksnabmx
Valters Klēpis – @valtersklepisbmx

BUY AT OUR SHOP