LOCAL NEWS

THE ALEX DONNACHIE INTERVIEW

16/03/2018 — 0

main

LOCAL NEWS

THE ALEX DONNACHIE INTERVIEW

16/03/2018 — 0


Photo: Jānis Dreimanis

We had plenty of Alex Donnachie encouters past summer in Latvia. Alex took part in more than a few BMX events held in Latvia, partied, visited our shop and definitely shut down some local spots while filming for an upcoming BSD RIGA video that will drop sooner than you think. To sum it up, he sure kept busy while out here. It was only at the 2017 Battle of Hastings that we caught up with him for this quick interview.

Aizvadītajā vasarā Alex Donnachie vairākas reizes ciemojās Latvijā. Viņš piedalījās vairākos BMX pasākumos, ballējās, apciemoja mūsu veikalu un pavisam nopietni izpildījās Rīgas ielās. To visu varēs redzēt gaidāmajā BSD RIGA video, kas jau pavisam drīz sasniegs interneta plašumus. Īsumā – Alekss bija uzdevumu augstumos un laiku lieki netērēja. Šo interviju pabeidzām Anglijā, ciemojoties ievērojamajā Battle of Hastings BMX pasākumā.Photo: Ingus Rutulis

Last year was a pretty busy one for you as far as we can tell. Can you say on how many different trips you’ve been on last year?
Pagājušais gads Tev bija visnotaļ aizņemts. Vai pats esi mēģinājis saskaitīt cik daudz dažādās vietās esi pabijis aizvadītajā sezonā?

Yeah it’s been crazy, I actually don’t know how many trips I’ve been on last year, I do know at one point I did 11 trips in a row.
Jā, 2017. gads bija traks. Neesmu pārliecināts cik tieši BMX ceļojumos piedalījos pagaišgad. Pēc maniem aprēķiniem bija mirklis, kad es vienā laidā biju aizvadījis 11 dažādus ceļojumus pēc kārtas.

After traveling all over the world to film, what is your motivation to go out and film stuff on your local spots whenever you’re back home? You seem to always find something new to do on spots you’ve ridden for years.
Pēc vairāku gadu ceļošanas visapkārt pasaulei, lai filmētu visdažādākos BMX video projektus, Tu vēl aizvien regulāri meklē jaunus spotus savos dzimtajos platuma grādos. Kas Tevi motivē iet ielās savā māju pilsētā (Glāzgova) un filmēt jaunus, pārsteidzošus trikus un kombinācijas?

I think it’s because I really enjoy trying to do new things, so I am always thinking about how I can ride the same spot differently.
Man ļoti patīk nemitīgi meklēt jaunus piedzīvojumus, tāpēc vienmēr domāju par jauniem veidiem kā “apstrādāt” jau sen pazīstamus spotus.

Tell us about the Nearly series. You’re the main man behind it. What is your drive to continue and document the local scene?
Pastāsti mazliet par NEARLY video sēriju. Tu esi galvenais dzinējspēks aiz šī projekta. Kas Tevi motivē turpināt iemūžināt savu vietējo BMX scēnu un tās attīstību?

There are so many amazing riders in Scotland so it just made sense, I have always loved filming too. recently I have been a little too busy to film but I have plans to get back into it.
Šim projektam ir jēga, jo Skotijā ir ĻOTI daudz labu braucēju, kā arī man vienmēr paticis filmēt. Pēdējā laikā gan nav sanācis pašam turēt kameru rokās tik daudz kā gribētos, bet es plānoju atkal pieķerties šai nodarbei.

Let’s get straight to it. How did you break your wrist and how has it been getting back from such a nasty injury? Did you try and follow any certain type of regime to get you back riding as soon as possible?
Ķersimies klāt nopietnām lietām. Kā Tu salauzi plaukstas locītavu un kāds bija Tavs ceļš uz atlabšanu pēc tik nepatīkamas traumas? Vai sekoji kādam īpašam režīmam, lai pēc iespējas ātrāk varētu atkal kāpt uz riteņa?

I had just put XL pegs on after running normal size pegs my whole life, and I clipped my peg hopping onto a large outledge and fell straight to my wrist. I did as much physio that was humanly possible and was pretty vegan for two months.
Es tik tikko biju uzlicis savam ritenim XL izmēra pegas. Pirms tam visu dzīvi braucu ar īsākām, standarta izmēra pegām. Man aizķērās pega aiz ledža ar lielu dropu un es uzņēmu kritienu uz savām plaukstām. Lai atgūtos, nopietni pievērsos fizioterapijai un vairāk vai mazāk divu mēnešu garumā ievēroju vegānu diētu.


Photo: Artūrs Lūriņš

Talking about injuries and avoiding them. You’ve explained in other interviews the reasons for you wearing a helmet while out riding. Can you please once again follow up on what is the reason you rock the lid?
Runājot par traumām un izvairīšanos no tām. Uz līdzīgiem jautājumiem jau esi atbildējis citās intervijās, bet lūdzu vēlreiz pastāsti savus personīgos iemeslus tik apzinīgai aizsargķiveres lietošanai?

I guess the main reason is I don’t like hitting my head on the ground haha.
Viss ir vienkārši. Galvenais iemesls ir tas, ka man nepatīk traumēt savu galvu krīto pret zemi.

How ofter do you ride if not on a trip? What is your “weekly schedule” back home? How many days per week do you go out and ride?
Cik bieži Tu brauc ar BMX, ja neesi kādā filmēšanas pārbraucienā? Kāds ir Tavs režīms, piemēram, nedēļas šķērsgriezumā?

Usually I would ride UNIT23 skatepark maybe 2 or 3 times a week, but last year I was away pretty much the whole time.
Kad esmu mājās Skotijā, parasti 2 vai 3 reizes nedēļā braucu uz savu vietējo UNIT23 skeitparku. 2017. gadā es biju kādā BMX ceļojumā praktiski visu laiku.

Last summer was the first ever time you visited Latvia. Both our capital Riga and the small town of Ventspils. What’s your honest impression about this place on the map?
Iepriekšējā vasarā Tu pirmo reizi viesojies Latvijā. Gan mūsu galvaspilsētā Rīgā, gan mazajā Ventspilī. Kādi ir Tavi iespaidi par mūsu valsti?

I had been wanting to come to Riga for a long time so was really pleased to finally make it. It is an amazing place with some cool spots and really nice people.
Es jau sen vēlējos paciemotis Rīgā un esmu ļoti gandarīts, ka tas beidzot ir izdevies. Tā ir lieliska vieta ar foršiem spotiem un patīkamiem cilvēkiem.

 
Photo: Ingus Rutulis

Still recovering from the wrist injury during your first time over, you followed up with a second trip for Simple Summer Session Riga in August. That ended up with you taking the top spot at the street side of the competition. Give us your two cents on the event and your impressions on that epic weekend.
Ja pirmajā ciemošanās reizē Tu vēl atkopies no plaukstas locītavas traumas, tad pēc pāris nedēļām, kad atgriezies, lai piedalītos Simple Summer Session, Tu bez problēmām ieguvi pirmo vietu šajās sacensībās. Kā Tev patika šis pasākums?

What a crazy weekend it was! The event was really cool. Obviously very similar to Simple Session in Estonia. Hopefully I can make it back again for 2018.
Tā bija traka nedēļas nogale. Pasākums pats par sevi bija lielisks un, protams, līdzīgs ierastajiem Simple Session sačiem Igaunijā. Cerams man izdosies atgriezties Rīgā 2018. gada vasarā.

 
Photo: Artūrs Lūriņš

So two trips to Riga, Latvia this summer with your BSD mates. The video you guys filmed was just released. How do you find Riga street? What was your favorite spot or maybe there were a few?
Esi piedzīvojis divas atsevišķas ciemošanās reizes Rīgā kopā ar BSD komandas biedriem. Tikko tika publicēts BSD IN RIGA video. Kā Tev patīk Rīgas spoti? Kurš no tiem ir Tavs iecienītākais?

 

Yeah both were really fun and eventful trips I won’t be forgetting anytime soon. The street was cool, my favourite spot was the library plaza for sure. Can’t believe it’s a real spot and not a skatepark.
Abas ciemošanās reizes Rīgā bija pilnas ar piedzīvojumiem un jautrību. Noteikti vēl ilgi atcerēšos piedzīvoto Latvijā. Rīgas spoti ir labi – mans iecienītākais ir Latvijas Nacionālā bibliotēka. Grūti aptvert, ka tas nav skeitparks, bet gan vienkārši pilsētvides iekārtojums ap bibliotēkas ēku.

https://www.instagram.com/p/BYioaaCgQPq/

Which is your favorite clip from the Riga video and with which one you struggled the most?
Kāds ir Tavs iecienītākais klips no Rīgas video un kas bija tas triks vai kombinācija, kas Tev pašam sagādāja vislielāko piepūli?

My favourite clip was Sam Jones tyres bar to wall smith line, The clip that i struggled with the most was the nollie-back smith-cab-manual-180 bar… Took a few goes.
Mans iecienītākais klips no visa video ir Sam Jones līnija ar tire ride to barspin un uzreiz pēc tam smith stall pret slīpo sienu. Pats visvairāk cīnījos ar garo kombināciju uz ledža Purvciemā.


Photo: Ingus Rutulis

How was it filming with the local up-and-comer Ilja Pavlukevics? Young Sowerby pretty much?
Kā bija filmēt video kopā ar vietējo talantu Iļju Pavlukeviču? Visnotaļ profesionāls džeks, vai ne?

Yes, haha. T’was a lot of fun, He can take a joke which is very useful and very easy to work with.
Jā, bija ļoti jautri. Viņš spēj rast humoru visdažādākajās situācijās un prot pasmieties arī par sevi. Tas ir ļoti noderīgi šāda projekta ietvaros un darbs raisās ātrāk.

The video opens up with gnarly clips of Greg Layden almost getting knocked out trying to feeble hard a huge square handrail. Can you give us your input on how it all went down and what exactly happened?
Rīgas video sākas ar kadru, kurā Greg Layden gandrīz zaudē samaņu mēģinot traku feeble-hard-180 uz lielas trepju margas Rīgas krastmalā. Vai vari mums pastāstīt par notikušo no sava skatpunkta?
It was the last day and it was getting dark so the pressure was on, but greg dealt with it very well, came so close a few tries before but hopefully he will get it next time.
Tā bija mūsu brauciena noslēdzošā diena un jau sāka satumst. Gaisā bija jūtama spriedze un Gregs ar to tika galā ļoti labi. Pāris mēģinājumos viņam gandrīz izdevās nozemēt šo triku. Cerams, ka nākamreiz ciemojoties Rīgā viņam tas izdosies bez problēmām.
Photo: Ingus Rutulis

Let’s move on. You and Dan Paley smashed it during the Battle of Hastings video competition. The BOH event stands out with a new and fun concept of competition compared to the usual stuff. Can you tell us more about the process of filming your and Paley’s winning edit from the Source plaza?
Tu un Dan Paley lieliski sevi atrādījāt Battle of Hastings video sacensībās. Šis pasākums ir īpašs ar jaunu un savdabīgu konceptu BMX sacensībām. Vai vari mazliet pastāstīt par to kā jūs ar Peiliju filmējāt savu uzvaras video?

Well due to arriving late for the event my first time riding the plaza was straight into filming for our plaza edit so I was a bit overwhelmed. I just had to think of things there on the spot which was quite hard especially under the pressure of the clock.
Tā kā uz Battle of Hastings pasākumu ierados ar nokavēšanos un konkrētajā skeitparkā biju pirmo reizi, uzreiz ķerties pie filmēšanās priekš video nebija viegli. Nācās improvizēt uz vietas un tas nekad nav viegli, īpaši ja filmēšanai atvēlēts vien salīdzinoši īss laika posms.

What are your plans for 2018? At the beginning of 2017 your Monster Energy’s ASCENT part was released. Can we expect some surprises from you in the upcoming months?
Kādi ir Tavi plāni 2018. gadam? 2017. gada sākumā Tu laidi klajā savu Monster Energy ASCENT video. Vai varam gaidīt kādu līdzīgu pārsteigumu no Tevis tuvāko mēnešu laikā?

Well recently I found out I’ve torn my ACL in my knee so I had to get surgery. There’s that Vans Unfiltered edit with me and Bruno from Morocco. Turns out I had already messed my knee up when I got into that trip.

Hopefully I’ll be back riding 100% for the summer. But yes I do plan on filming for a follow up of Ascent once my knee is better.  It’s been a few months already, I’m hoping not too much longer now. I’ve been doing a lot of exercise to build the muscle up, so just waiting for it to get a bit more stronger. Then I’ll be back to riding, Can’t wait!

Salīdzinoši nesen es uzzināju, ka man ir neliels plīsums ceļa krusteniskajās saitēs un bija nepieciešams veikt operāciju, lai visu savestu kārtībā. Nesen klajā nāca VANS UNFILTERED video, kuru kopā ar Bruno Hoffmann filmējām Marokā. Kā izrādās manas krusteniskās saites bija mazliet ieplīsušas jau tā video uzņemšanas laikā.

Cerams līdz vasarai jau būšu 100% atguvies un varēšu ķerties klāt jauniem video. Manā dienas kārtībā noteikti ir uzfilmēt turpinājumu ASCENT video projektam. Jau pagājuši vairāki mēneši un cerams vairs ilgi nav jāgaida līdz brīdim, kad atkal varēšu braukt. Es ļoti daudz vingroju, lai muskuļi ap manu operēto celi ātrāk atgūtos. Nevaru sagaidīt brīdi, kad būšu atpakaļ uz riteņa!


Photo: Ingus Rutulis

BUY AT OUR SHOP